| User | birchbun |
| Upload Date | July 14 2024 08:30 PM |
| Views | 20 |
| Notes | ASUS Chromebook C202SA aka "terra" w/ Coreboot & Mageia 9 It's only smol okay :c |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Mageia 9 |
| Model | GOOGLE Terra |
| Motherboard | GOOGLE Terra |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Celeron(R) CPU N3060 @ 1.60GHz |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 76 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.48 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 1.88 GB |
| Single-Core Score | 183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
240
34.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
434
2.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
268
5.49 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
283
6.52 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
74
1.00 images/sec |
|
|
Clang
|
340
1.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
338
27.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
320
9.93 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
18
0.52 images/sec |
|
|
Background Blur
|
144
0.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
247
7.68 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
141
10.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
219
6.44 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
109
1.08 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
257
248.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
107
3.40 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 317 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
275
39.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
774
4.66 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
459
9.41 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
687
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
143
1.95 images/sec |
|
|
Clang
|
622
3.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
379
30.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
611
18.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
33
0.99 images/sec |
|
|
Background Blur
|
246
1.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
463
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
250
19.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
383
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
183
1.82 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
506
489.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
204
6.47 Kpixels/sec |