| User | pep_one |
| Upload Date | March 19 2024 04:01 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacPro6,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F60DEB81FF30ACF6 |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-1620 v2 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 62 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3899 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Ivy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 1866 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 690 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1097
157.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1421
8.56 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1229
25.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1262
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
281
3.82 images/sec |
|
|
Clang
|
1111
5.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1085
86.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1112
34.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
68
2.02 images/sec |
|
|
Background Blur
|
560
2.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
954
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
828
63.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
648
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
397
3.94 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
878
850.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
329
10.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2454 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2551
366.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5679
34.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4405
90.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4829
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1132
15.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4540
22.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1179
94.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4644
143.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
271
8.12 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1975
8.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3825
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3503
269.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3125
91.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1324
13.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4658
4.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1663
52.7 Kpixels/sec |