| User | sem222 |
| Upload Date | March 19 2024 03:51 PM |
| Views | 7 |
| Notes | low heat settings |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Fedora Linux 39 (Workstation Edition) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E07 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z790-A WIFI (MS-7E07) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.11 GB |
| Single-Core Score | 3066 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2841
408.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2978
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3033
62.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3003
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2770
37.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3071
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3045
243.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2896
89.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3047
91.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3610
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3653
113.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2912
223.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2975
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3436
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2957
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3416
108.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19194 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11751
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26270
158.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24269
496.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22544
519.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24597
333.8 images/sec |
|
|
Clang
|
32471
159.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3984
319.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32870
1018.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11352
339.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17962
74.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25587
796.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22265
1.71 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16777
492.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13336
132.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41122
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23110
731.7 Kpixels/sec |