| User | willyzz21 |
| Upload Date | March 19 2024 08:32 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5570 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DPVMT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12800H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2493 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2438
350.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2291
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2437
49.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2445
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2395
32.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2381
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2412
193.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2420
75.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2371
70.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3182
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2938
91.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2407
185.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2397
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2956
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2379
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2621
83.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7725
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17371
104.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15874
325.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17031
392.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16346
221.8 images/sec |
|
|
Clang
|
20064
98.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3077
246.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19873
615.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7844
234.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12670
52.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19173
596.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13754
1.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12851
377.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12005
119.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22961
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15725
497.9 Kpixels/sec |