| User | garvpande11235 |
| Upload Date | March 19 2024 02:33 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | LENOVO 20Y0S4HP00 |
| Motherboard | LENOVO 20Y0S4HP00 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1185G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4791 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.71 GB |
| Transfer Rate | 4258 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1265
181.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
881
5.31 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1201
24.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
664
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
698
9.47 images/sec |
|
|
Clang
|
558
2.75 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
566
45.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1586
49.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1528
45.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1992
8.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1897
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1145
88.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1474
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2068
20.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1340
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1751
55.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5264 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4770
685.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6649
40.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5974
122.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6454
148.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6760
91.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6564
32.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1757
140.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6437
199.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4268
127.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4832
20.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7754
241.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4506
346.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5832
171.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4520
44.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5497
5.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5856
185.4 Kpixels/sec |