| User | Maleficent002 |
| Upload Date | March 19 2024 12:44 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5398 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2798 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2968
426.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2515
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2661
54.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2505
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2763
37.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2746
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2661
213.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2603
80.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2796
83.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3455
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3363
104.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2926
225.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3110
91.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3256
32.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2396
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2751
87.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19253 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11788
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23742
143.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17570
359.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21889
504.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28786
390.7 images/sec |
|
|
Clang
|
39568
194.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3543
283.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38478
1.16 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10749
321.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17696
73.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24848
773.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21898
1.68 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21392
627.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12738
126.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48456
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21335
675.5 Kpixels/sec |