| User | brand175 |
| Upload Date | March 18 2024 11:33 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Acer Aspire 5734Z |
| Motherboard | Acer Aspire 5734Z |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium T4500 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2294 MHz |
| Package | Socket P (478) |
| Codename | Penryn |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 796 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 278 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
348
49.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
549
3.31 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
461
9.43 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
509
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
130
1.76 images/sec |
|
|
Clang
|
493
2.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
395
31.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
494
15.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
38
1.14 images/sec |
|
|
Background Blur
|
174
0.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
414
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
219
16.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
293
8.61 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
178
1.76 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
400
387.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
133
4.23 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 461 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
342
49.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
801
4.83 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
740
15.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
963
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
251
3.41 images/sec |
|
|
Clang
|
822
4.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
471
37.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
974
30.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
73
2.17 images/sec |
|
|
Background Blur
|
281
1.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
724
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
384
29.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
507
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
330
3.27 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
791
765.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
260
8.24 Kpixels/sec |