| User | willyzz21 |
| Upload Date | March 18 2024 09:43 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5570 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DPVMT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12800H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2472 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2441
350.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2289
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2407
49.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2453
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2387
32.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2345
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2394
191.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2433
75.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2363
70.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3134
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2765
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2372
182.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2440
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2903
28.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2385
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2525
79.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12880 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7643
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16908
101.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15702
321.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17007
392.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16074
218.2 images/sec |
|
|
Clang
|
20116
99.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3078
246.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19396
601.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7758
232.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12301
50.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19177
596.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13588
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12410
364.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11293
112.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21776
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15051
476.6 Kpixels/sec |