| User | willyzz21 |
| Upload Date | March 18 2024 09:38 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5570 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DPVMT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12800H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2497 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2450
351.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2307
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2478
50.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2503
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2404
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2420
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2420
193.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2414
74.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2363
70.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3137
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2727
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2388
183.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2442
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2946
29.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2390
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2644
83.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12805 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7515
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14853
89.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15554
318.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16884
389.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15982
216.9 images/sec |
|
|
Clang
|
20200
99.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3051
244.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19558
606.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7848
234.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12097
50.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19283
600.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13921
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12740
373.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11275
111.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22448
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15623
494.7 Kpixels/sec |