| User | bappy3 |
| Upload Date | March 17 2024 09:13 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. H410M H V3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H410M H V3 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4290 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1502 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1462
210.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1723
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1508
30.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1633
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1275
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1636
8.06 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1511
121.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1676
51.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
665
19.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2012
8.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2211
68.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1476
113.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1487
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1796
17.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1326
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1708
54.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1710
245.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5789
34.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3643
74.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5649
130.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4917
66.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10064
49.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1905
152.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11031
341.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1810
54.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6465
26.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5494
171.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6191
476.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4868
142.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2814
27.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10420
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4982
157.7 Kpixels/sec |