| Upload Date | March 17 2024 07:09 PM |
| Views | 37 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Razer Blade 18 - RZ09-0484 |
| Motherboard | Razer KI890 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13950HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2751 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2722
390.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2693
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2733
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2660
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2641
35.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2661
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2589
207.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2637
81.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2717
81.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3374
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3115
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2727
209.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2651
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3167
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2572
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2808
88.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16819 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9476
1.33 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21058
126.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21246
434.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19647
453.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22540
305.9 images/sec |
|
|
Clang
|
31078
153.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3326
266.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29062
900.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9720
290.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13252
54.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25689
799.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19404
1.49 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16668
489.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13047
129.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34746
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20234
640.7 Kpixels/sec |