| User | juikim |
| Upload Date | March 17 2024 01:52 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG B550 GAMING PLUS (MS-7C56) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4871 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3574 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2316 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2466
354.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2270
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2381
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2274
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2089
28.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2230
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2179
174.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2297
71.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1242
37.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3120
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3135
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2621
201.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2700
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2996
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2083
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2572
81.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13321 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8603
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18824
113.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11967
245.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17552
404.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18568
252.0 images/sec |
|
|
Clang
|
29309
144.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2780
222.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30714
951.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6051
181.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5858
24.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17547
546.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15085
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13854
406.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9315
92.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
37755
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15689
496.7 Kpixels/sec |