| User | juikim |
| Upload Date | March 16 2024 09:44 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C94 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B550M MORTAR (MS-7C94) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4849 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2305 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2474
355.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2231
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2378
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2262
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2081
28.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2205
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2186
175.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2299
71.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1252
37.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3125
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3130
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2579
198.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2688
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2948
29.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2022
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2571
81.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11566 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8259
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15181
91.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11353
232.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15488
357.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14569
197.7 images/sec |
|
|
Clang
|
19110
94.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2906
232.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20779
643.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5022
150.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9808
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16437
511.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14261
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12525
367.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8471
84.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23692
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12939
409.7 Kpixels/sec |