| User | sem222 |
| Upload Date | March 16 2024 03:35 PM |
| Views | 10 |
| Notes | mem 6400 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Fedora Linux 39 (Workstation Edition) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E07 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z790-A WIFI (MS-7E07) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.11 GB |
| Single-Core Score | 3047 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2863
411.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2955
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3000
61.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3060
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2740
37.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3074
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3055
244.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2916
90.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3036
90.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3612
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3661
113.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2941
226.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2818
82.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3144
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2962
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3406
107.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19285 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11727
1.64 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24882
149.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22889
468.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22888
527.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24058
326.5 images/sec |
|
|
Clang
|
34539
170.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4012
321.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30708
951.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11219
335.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18104
74.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26336
819.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22415
1.72 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17150
503.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15212
150.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
40463
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25698
813.7 Kpixels/sec |