| User | jchisholm |
| Upload Date | March 15 2024 08:38 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Default string Default string |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 798 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1198 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1424
204.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1586
9.56 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1401
28.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1367
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
959
13.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1319
6.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1388
111.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1086
33.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
652
19.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1214
5.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1587
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1035
79.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1199
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
990
9.82 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1140
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1203
38.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2967 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1930
277.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3638
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3217
65.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4006
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2988
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4079
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1733
138.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3594
111.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1712
51.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3177
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4022
125.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2906
223.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3040
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2545
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3823
3.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3371
106.7 Kpixels/sec |