| User | brand175 |
| Upload Date | March 15 2024 07:02 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5691 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3016 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3105
445.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2719
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2878
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2695
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3024
41.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3025
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2865
229.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2835
87.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3026
90.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3662
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3623
112.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3272
251.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3346
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3376
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2608
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2878
91.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18920 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11337
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21912
132.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16044
328.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22087
509.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26652
361.7 images/sec |
|
|
Clang
|
44930
221.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3799
304.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41248
1.25 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10130
303.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17146
71.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22245
692.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23506
1.81 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20807
610.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10939
108.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52352
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19845
628.3 Kpixels/sec |