| User | noldk12 |
| Upload Date | March 14 2024 08:24 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2963
425.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2772
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2669
54.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2899
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2604
35.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2897
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2853
228.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2919
90.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2634
78.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3597
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3505
109.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2888
222.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2925
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3512
34.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2739
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3158
100.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23102 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12902
1.81 GB/sec |
|
|
Navigation
|
28330
170.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28013
573.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26571
612.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30455
413.3 images/sec |
|
|
Clang
|
44941
221.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3817
305.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43269
1.31 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12893
385.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20576
85.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34458
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25608
1.97 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23183
680.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18929
187.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52519
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
29077
920.6 Kpixels/sec |