| User | sem222 |
| Upload Date | March 14 2024 03:15 PM |
| Views | 5 |
| Notes | default |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Fedora Linux 39 (Workstation Edition) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E07 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z790-A WIFI (MS-7E07) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.11 GB |
| Single-Core Score | 3051 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2831
406.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2974
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2956
60.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3040
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2760
37.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3073
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3059
244.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2913
90.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3013
90.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3597
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3653
113.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2913
224.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2974
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3334
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2932
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3338
105.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18938 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11339
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24340
146.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22122
452.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22561
520.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24049
326.4 images/sec |
|
|
Clang
|
34320
169.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4022
322.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31650
980.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10933
327.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17736
73.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26367
820.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21988
1.69 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16879
495.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13618
135.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
40425
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24526
776.6 Kpixels/sec |