| User | sem222 |
| Upload Date | March 14 2024 03:00 PM |
| Views | 10 |
| Notes | OC 55 vcore 1.35 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Fedora Linux 39 (Workstation Edition) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E07 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z790-A WIFI (MS-7E07) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.50 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.11 GB |
| Single-Core Score | 3119 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2915
418.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3027
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3068
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3095
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2828
38.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3138
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3083
246.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2968
92.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3102
92.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3663
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3715
115.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2919
224.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3016
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3434
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3021
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3461
109.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18558 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11355
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25251
152.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23552
482.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24234
558.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24021
326.0 images/sec |
|
|
Clang
|
20258
99.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3874
310.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30500
945.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11429
342.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17583
72.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25908
806.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23071
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16560
485.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16184
160.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41457
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23373
740.1 Kpixels/sec |