| User | beancrafted |
| Upload Date | March 14 2024 09:00 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS ULTRA GAMING |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS ULTRA GAMING-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4913 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3646 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2312 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2495
358.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2273
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2307
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2291
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2104
28.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2244
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2199
176.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2327
72.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1261
37.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3117
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3203
99.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2264
174.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2711
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3000
29.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2089
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2610
82.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11546 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8640
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15347
92.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11701
239.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15661
361.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14519
197.0 images/sec |
|
|
Clang
|
18838
92.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2905
232.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20133
623.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5085
152.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8220
34.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16949
527.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14133
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11624
341.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8624
85.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23677
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14188
449.2 Kpixels/sec |