| User | beancrafted |
| Upload Date | March 14 2024 08:51 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS ULTRA GAMING |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS ULTRA GAMING-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4898 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3634 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2310 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2472
355.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2224
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2405
49.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2271
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2097
28.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2229
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2174
174.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2314
71.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1266
37.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3129
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3190
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2317
178.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2710
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2997
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2091
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2600
82.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11638 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8606
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15799
95.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11571
236.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14946
344.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14481
196.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18691
92.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2923
234.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19859
615.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5105
152.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10553
43.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17064
531.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14006
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11731
344.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8613
85.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22568
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14452
457.6 Kpixels/sec |