| User | sem222 |
| Upload Date | March 13 2024 06:37 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Fedora Linux 39 (Workstation Edition) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E07 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z790-A WIFI (MS-7E07) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.50 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.11 GB |
| Single-Core Score | 3119 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2912
418.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3034
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3067
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3089
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2834
38.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3131
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3059
245.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2963
91.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3103
92.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3662
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3713
115.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2957
227.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3021
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3428
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3021
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3475
110.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19449 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11585
1.62 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25656
154.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23310
477.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23264
536.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24822
336.9 images/sec |
|
|
Clang
|
32493
160.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4178
334.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32274
1000.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11553
345.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18285
75.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27245
847.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23296
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17792
522.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14919
148.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
42048
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21574
683.1 Kpixels/sec |