| User | SweatierUnicorn |
| Upload Date | March 13 2024 05:43 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HUANANZHI Default string |
| Motherboard | HUANANZHI X99-TF |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2696 v4 |
| Topology | 1 Processor, 22 Cores, 44 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.17 GHz |
| Cluster 1 | 22 Cores |
| Maximum Frequency | 3656 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 22 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 22 |
| L2 Cache | 256 KB x 22 |
| L3 Cache | 55.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 2374 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 845 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
851
122.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1014
6.11 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1041
21.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
944
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
696
9.44 images/sec |
|
|
Clang
|
945
4.66 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
888
71.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
999
31.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
326
9.75 images/sec |
|
|
Background Blur
|
696
2.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1203
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
774
59.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
976
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
925
9.18 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
962
930.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
844
26.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7627 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4039
580.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11480
69.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8933
182.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9264
213.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9194
124.8 images/sec |
|
|
Clang
|
18530
91.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1140
91.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17115
530.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3017
90.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4643
19.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11530
358.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7775
597.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9156
268.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6098
60.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22602
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9348
296.0 Kpixels/sec |