| User | tanasatch |
| Upload Date | March 13 2024 05:31 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4648 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3428 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2328
334.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2094
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2253
46.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2137
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1978
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2085
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2072
165.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2188
67.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1191
35.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2938
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2958
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2315
178.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2532
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2821
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1965
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2428
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9705 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7269
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12129
73.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9741
199.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10811
249.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11836
160.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13670
67.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2734
218.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15070
467.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4759
142.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12385
51.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14028
436.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11379
874.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10573
310.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7676
76.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17069
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11731
371.4 Kpixels/sec |