| User | tanasatch |
| Upload Date | March 13 2024 04:11 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4647 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3442 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2016 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2102
301.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1909
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2089
42.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1999
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1880
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1946
9.58 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1907
152.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2065
64.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1132
33.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2816
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2813
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1852
142.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2468
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2729
27.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1756
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2139
67.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7763 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6206
891.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10084
60.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8054
164.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8852
204.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9015
122.3 images/sec |
|
|
Clang
|
9674
47.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2375
190.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11501
356.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3649
109.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8994
37.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12170
378.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8548
657.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8798
258.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7290
72.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12194
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9436
298.8 Kpixels/sec |