| User | mmora2397 |
| Upload Date | March 13 2024 04:02 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Razer Blade 16 - RZ09-0483 |
| Motherboard | Razer SO690 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13950HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3990 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2792 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2613
375.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2611
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2750
56.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2622
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2578
35.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2683
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2581
206.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2750
85.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2725
81.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3492
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3453
107.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2851
219.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2744
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3280
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2685
2.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3053
96.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14365 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9821
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19116
115.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19442
398.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16910
390.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17831
242.0 images/sec |
|
|
Clang
|
23166
114.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3390
271.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21112
654.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8461
253.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10533
43.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22443
698.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15145
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14453
424.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12970
128.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24773
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16162
511.7 Kpixels/sec |