| User | tanasatch |
| Upload Date | March 13 2024 03:22 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4646 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3418 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2149 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2273
326.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2027
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2239
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2113
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1977
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2056
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2040
163.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2179
67.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1188
35.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2946
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2981
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2063
158.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2544
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2796
27.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1968
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2430
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8935 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7013
1007.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11634
70.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9488
194.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9813
226.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10506
142.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11722
57.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2704
216.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13136
407.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4323
129.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9950
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13765
428.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10667
820.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9798
287.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7518
74.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14453
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11145
352.9 Kpixels/sec |