| User | jamesarrecifior |
| Upload Date | March 13 2024 03:14 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G15 GA503RM_GA503RM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA503RM |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 6800HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4645 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 39.24 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2004 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2133
306.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1802
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1947
39.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2010
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1876
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2006
9.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1966
157.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2102
65.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1103
33.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2797
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2773
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1954
150.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2349
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2471
24.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1896
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2152
68.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9781 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6260
899.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11585
69.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9501
194.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12809
295.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12069
163.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15257
75.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2548
204.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16593
514.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4417
132.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11439
47.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14210
442.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10670
820.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11082
325.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8322
82.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18833
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11938
378.0 Kpixels/sec |