| User | jamesarrecifior |
| Upload Date | March 13 2024 01:14 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G15 GA503RM_GA503RM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA503RM |
| Power Plan | Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 6800HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4645 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 39.24 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2036 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2168
311.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1849
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1953
40.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2038
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1905
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2022
9.96 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2010
160.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2136
66.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1095
32.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2850
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2819
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2050
157.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2405
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2526
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1888
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2209
69.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10175 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6497
933.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12087
72.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9946
203.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13218
304.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12401
168.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15837
78.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2623
210.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17586
544.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4589
137.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11731
48.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15204
473.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11456
880.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11828
347.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8115
80.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20125
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12171
385.4 Kpixels/sec |