| User | HewinFM |
| Upload Date | March 13 2024 08:51 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock Z790 PG-ITX/TB4 |
| Motherboard | ASRock Z790 PG-ITX/TB4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2748 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2697
387.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2494
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2672
54.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2717
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2672
36.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2641
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2673
214.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2633
81.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2712
81.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3499
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3182
99.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2549
196.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2677
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3180
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2620
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2901
91.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17663 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9927
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22447
135.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19467
398.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20567
474.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24445
331.8 images/sec |
|
|
Clang
|
33227
163.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3613
289.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30930
958.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9861
295.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17409
72.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22746
707.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20785
1.60 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16769
492.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14087
139.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38562
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20824
659.4 Kpixels/sec |