| User | epistaxsis |
| Upload Date | March 13 2024 04:00 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | X570M Pro4 |
| Motherboard | ASRock X570M Pro4 |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5212 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3592 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2357 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2541
364.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2249
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2403
49.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2316
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2129
28.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2278
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2230
178.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2365
73.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1285
38.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3134
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3211
99.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2669
205.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2751
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2989
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2145
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2568
81.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13108 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8349
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18637
112.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11544
236.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17153
395.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17274
234.4 images/sec |
|
|
Clang
|
30298
149.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2905
232.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31477
975.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5683
170.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6257
25.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16329
508.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13910
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12907
378.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9253
91.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41760
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14685
465.0 Kpixels/sec |