| User | bjeong33 |
| Upload Date | March 13 2024 03:40 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z6 G4 Workstation |
| Motherboard | HP 81C6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Gold 6138 |
| Topology | 2 Processors, 40 Cores, 80 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Maximum Frequency | 3689 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Skylake-SP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 20 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 20 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 20 |
| L3 Cache | 27.5 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 63.70 GB |
| Transfer Rate | 2666 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1161 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1274
182.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1249
7.53 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1340
27.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1256
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1001
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1381
6.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1113
89.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1046
32.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
544
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1680
6.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1444
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1084
83.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1271
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1335
13.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1033
999.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1247
39.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3914
562.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12974
78.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9234
189.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10862
250.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12883
174.8 images/sec |
|
|
Clang
|
33051
162.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1440
115.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20506
635.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4153
124.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5808
24.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10850
337.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10443
802.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9723
285.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6301
62.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33607
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10728
339.7 Kpixels/sec |