| User | kenyob |
| Upload Date | March 12 2024 10:10 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | PowerSpec G315 |
| Motherboard | Asus PRIME Z370-P |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.61 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4312 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 2138 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1207 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1036
148.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1103
6.64 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1158
23.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1421
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1046
14.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1365
6.72 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1267
101.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1525
47.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
549
16.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1612
6.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1851
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1082
83.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1262
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1369
13.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1240
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1386
43.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3640 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1659
238.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4563
27.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3941
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5586
128.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4424
60.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6636
32.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1608
128.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4976
154.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1886
56.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3803
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5495
171.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3634
279.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3554
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2420
24.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6223
6.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3820
120.9 Kpixels/sec |