| User | Darkside213 |
| Upload Date | March 12 2024 06:01 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z690 AORUS ULTRA |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z690 AORUS ULTRA |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2615
375.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2554
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2677
54.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2642
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2558
34.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2569
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2584
206.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2549
79.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2454
73.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2473
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2568
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2631
202.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2636
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2775
27.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2562
2.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2478
78.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16527 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9202
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22120
133.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19640
402.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21450
494.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21693
294.4 images/sec |
|
|
Clang
|
29130
143.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3399
272.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28728
890.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9725
291.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12170
50.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21378
665.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18111
1.39 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17118
502.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14020
139.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34925
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19734
624.8 Kpixels/sec |