| User | kiosks06_physics |
| Upload Date | March 12 2024 08:03 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 40.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2585 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2735
392.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2684
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2700
55.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2759
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2143
29.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2696
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2724
218.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2715
84.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1129
33.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3326
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3249
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2669
205.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2724
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3264
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2645
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2992
94.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11204 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5246
753.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15623
94.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10465
214.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13225
305.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11787
160.0 images/sec |
|
|
Clang
|
25319
124.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3571
286.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26058
807.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4385
131.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14572
60.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11435
355.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17095
1.31 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11038
323.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5807
57.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29738
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11237
355.8 Kpixels/sec |