| User | kiosks06_physics |
| Upload Date | March 12 2024 06:13 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 40.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2610 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2755
395.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2721
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2705
55.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2783
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2153
29.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2740
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2767
221.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2740
84.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1142
34.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3355
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3349
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2639
202.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2739
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3326
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2665
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3015
95.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11893 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5315
763.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14740
88.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10468
214.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14836
342.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13454
182.6 images/sec |
|
|
Clang
|
25908
127.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3629
290.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25914
803.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4969
148.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15179
62.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13430
417.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17230
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12446
365.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7403
73.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28552
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12905
408.6 Kpixels/sec |