| User | tanasatch |
| Upload Date | March 11 2024 07:39 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4613 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3426 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2157
309.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1938
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2105
43.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2008
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1875
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1922
9.46 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1904
152.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2064
64.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1123
33.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2793
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2737
85.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1889
145.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2399
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2643
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1877
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2278
72.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6328
908.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10186
61.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8496
173.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8861
204.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9202
124.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10009
49.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2524
202.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11283
349.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3875
115.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8960
37.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12376
385.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8948
687.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8879
260.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6936
68.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12239
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9650
305.5 Kpixels/sec |