| User | kiosks06_physics |
| Upload Date | March 11 2024 03:13 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 40.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2716
390.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2673
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2767
56.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2779
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2149
29.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2710
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2735
219.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2674
82.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1135
34.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3299
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3244
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2575
198.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2730
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3226
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2645
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2989
94.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5225
750.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15498
93.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10425
213.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14746
340.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13452
182.6 images/sec |
|
|
Clang
|
24996
123.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3576
286.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26118
809.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4916
147.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15269
63.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13483
419.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17092
1.31 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12260
359.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7568
75.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29869
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12858
407.1 Kpixels/sec |