| User | kiosks06_physics |
| Upload Date | March 11 2024 01:32 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 40.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2566 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2698
387.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2655
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2659
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2696
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2127
28.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2660
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2689
215.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2732
84.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1123
33.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3494
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3353
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2515
193.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2698
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3235
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2647
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2953
93.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11812 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5942
853.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15426
92.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10719
219.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14631
337.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13173
178.8 images/sec |
|
|
Clang
|
24300
119.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3531
282.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25024
775.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4775
142.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14504
60.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13598
423.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16844
1.30 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11943
350.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7491
74.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28093
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12841
406.6 Kpixels/sec |