| User | tanasatch |
| Upload Date | March 11 2024 01:14 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3442 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2338
335.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2010
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2235
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2133
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1973
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2098
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2050
164.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2174
67.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1185
35.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2937
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2861
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2025
155.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2535
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2761
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1968
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2428
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8786 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7174
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12022
72.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9408
192.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10269
236.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9994
135.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11393
56.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2641
211.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12318
381.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4088
122.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10089
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13539
421.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10523
809.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9499
278.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7376
73.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13911
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10665
337.7 Kpixels/sec |