| User | luxo24h |
| Upload Date | March 10 2024 08:15 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Fury 15.6 inch G8 Mobile Workstation PC |
| Motherboard | HP 8870 |
| Power Plan | HP Optimized (Modern Standby) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11850H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 461168590192640 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2082 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2092
300.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1796
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2140
43.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2218
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2135
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2148
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2034
162.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1759
54.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2065
61.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2522
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2372
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1899
146.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1998
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2157
21.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2020
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2287
72.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9123 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4783
686.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11368
68.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8696
178.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12177
280.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12415
168.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14924
73.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2534
202.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13644
422.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5238
156.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10542
43.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12529
389.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10437
802.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9996
293.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7230
71.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16498
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10435
330.4 Kpixels/sec |