| User | vkras |
| Upload Date | March 10 2024 05:38 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4909 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3732 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2230 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2439
350.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2214
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2298
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2216
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2044
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2197
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2129
170.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2260
70.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1219
36.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3066
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3116
97.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1898
145.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2631
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2797
27.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2050
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2496
79.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13244 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8706
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17890
107.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11788
241.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16409
378.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17785
241.4 images/sec |
|
|
Clang
|
24853
122.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2810
225.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24780
767.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6290
188.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13191
54.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17181
534.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14699
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14203
416.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9501
94.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32146
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14932
472.8 Kpixels/sec |