| User | lokivance |
| Upload Date | March 10 2024 05:38 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z690 GAMING X DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z690 GAMING X DDR4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600KF |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.17 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 6197 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4806 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2878 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2778
399.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2816
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2984
61.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2894
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2699
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2752
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2760
221.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2760
85.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2533
75.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3245
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3457
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2836
218.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2886
84.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3601
35.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2712
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2963
93.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15447 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8456
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18253
110.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18567
380.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20906
482.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19068
258.8 images/sec |
|
|
Clang
|
23969
118.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3684
295.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24034
744.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9122
273.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16319
67.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21902
681.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17769
1.37 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15176
445.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14101
139.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27459
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18302
579.5 Kpixels/sec |