| User | vdaizy12 |
| Upload Date | March 09 2024 10:04 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 10A7000QUS |
| Motherboard | LENOVO SHARKBAY |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1264 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1234
177.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1465
8.83 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1431
29.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1342
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1072
14.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1444
7.11 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1306
104.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1322
41.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
534
16.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1639
6.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1889
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1063
81.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1328
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1473
14.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1225
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1364
43.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4139 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2547
365.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5845
35.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4284
87.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5720
131.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4189
56.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5982
29.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1633
130.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5906
183.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1682
50.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5141
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6715
209.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4156
319.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4384
128.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3828
38.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6328
6.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4831
153.0 Kpixels/sec |