| User | cats0331 |
| Upload Date | March 09 2024 02:08 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock X670E PG Lightning |
| Motherboard | ASRock X670E PG Lightning |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 5.55 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5539 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 6786 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2988 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3146
451.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2763
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2719
55.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2644
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2993
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3010
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2902
232.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2772
85.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3027
90.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3670
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3551
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3245
249.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3294
96.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3294
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2599
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2846
90.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12149 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8282
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13755
82.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9698
198.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13453
310.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16907
229.5 images/sec |
|
|
Clang
|
21475
105.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3964
317.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20043
621.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7827
234.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15083
62.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14021
436.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15804
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12518
367.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7107
70.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22553
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12731
403.1 Kpixels/sec |