| User | tanasatch |
| Upload Date | March 09 2024 08:29 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3988 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1606 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1879
269.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1781
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1579
32.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1661
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1455
19.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1576
7.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1274
102.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1619
50.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
864
25.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2248
9.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2219
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1711
131.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1635
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1998
19.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1538
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1725
54.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7437 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5664
813.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10060
60.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8243
168.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9200
212.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9356
127.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11091
54.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1605
128.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11285
349.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3824
114.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8498
35.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11548
359.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8377
644.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7703
226.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6249
62.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12031
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8485
268.7 Kpixels/sec |