| User | rbm298 |
| Upload Date | March 09 2024 05:21 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4670K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3797 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1234
177.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1519
9.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1413
28.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1323
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1063
14.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1419
6.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1289
103.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1297
40.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
532
15.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1630
6.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1868
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1044
80.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1335
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1491
14.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1223
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1414
44.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3690 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2401
344.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4760
28.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3898
79.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4776
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3662
49.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4939
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1611
129.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4851
150.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1625
48.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5322
22.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5968
185.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3397
261.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3905
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3999
39.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4805
4.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4558
144.3 Kpixels/sec |