| User | govorovdi |
| Upload Date | March 08 2024 06:25 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z590-P |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1812 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1888
271.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2155
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2101
43.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1990
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1554
21.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1945
9.58 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1897
151.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2052
63.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
823
24.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1606
6.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2424
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1823
140.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1952
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2122
21.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1586
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1977
62.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9354 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4089
587.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13204
79.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8998
184.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13122
302.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10494
142.4 images/sec |
|
|
Clang
|
19673
96.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2397
192.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21475
665.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3648
109.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8496
35.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11444
356.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12038
925.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11085
325.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6715
66.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20548
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11082
350.9 Kpixels/sec |