| User | govorovdi |
| Upload Date | March 08 2024 06:18 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z590-P |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 940783930703872 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1759 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1829
262.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2060
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2066
42.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1930
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1495
20.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1903
9.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1811
145.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1985
61.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
802
24.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1539
6.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2354
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1781
136.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1901
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2100
20.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1561
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1923
60.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9196 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4086
586.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12877
77.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9056
185.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12951
298.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10334
140.2 images/sec |
|
|
Clang
|
19061
93.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2296
183.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20494
635.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3613
108.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8182
33.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11592
360.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11620
893.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11113
326.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6767
67.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20388
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10787
341.5 Kpixels/sec |