| User | govorovdi |
| Upload Date | March 08 2024 06:11 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z590-P |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5098 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1713 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1780
255.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1984
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1913
39.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1887
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1488
20.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1883
9.27 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1813
145.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1975
61.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
783
23.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1494
6.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2305
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1723
132.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1834
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1932
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1560
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1870
59.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8268 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3602
517.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11036
66.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7160
146.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11266
259.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8905
120.8 images/sec |
|
|
Clang
|
18837
92.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2298
184.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20414
632.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3217
96.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7787
32.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9574
297.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10915
839.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9976
292.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5311
52.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20152
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9656
305.7 Kpixels/sec |